KYK Tesisleri Hazineye Devredildi, Yönetim Direniyor
06 Mart 2018, 09:53 0

KYK Tesisleri Hazineye Devredildi, Yönetim Direniyor

64 yıllık geçmişi ile İstanbul Yelken Kulübü'nden sonra Türkiye'nin en eski yelken kulübü olan KYK'nın Fenerbahçe Burnu'ndaki tesisleri Kaymakamlık tebliği gereği ''boş''olarak Milli Emlak'a teslim edildi.

       
        Kaymakamlık tarafından yapılan tebligatın gereği 05.03.2018 günü yerine getirildi. Saat tam 10.30’da Defterdarlık ve Kaymakamlık görevlileri Fenerbahçe Burnu’ndaki Kalamış Yelken Kulübü tesislerine geldi. Kolluk güçleri de hazır ve nazırdı ama ortada direnecek kimse olmadığı için tutanağa imza atmakla yetindiler. O sırada KYK Başkanı ise Defterdar’ın yanındaydı.
       Kalamış Yelken Kulübü “kapının önüne” konulurken ortada birkaç kulüp yöneticisinden ve birkaç “sevdalı üye”den, bir de İl Yelken Temsilcisi’nden başka kimse yoktu. İki elin parmak sayısına bile ulaşmayan bu kişiler “yapayalnız” bir şekilde gelecek görevlileri bekliyorlardı.
        Tebligatta belirtilen saat olan 10.30’da önce Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri geldi, ardından Defterdarlık ve Kaymakamlık görevlileri. Son olarak Kadıköy Belediyesi Zabıta ekipleri “görev yeri”ne ulaştı.Kimse direnç göstermediği, dolayısıyla "eylem olmadığı" için emniyet güçleri, kulüp tarafından tamamen boşaltıldığı için de zabıta ekipleri, imzalamak için tutanağın yazılmasını beklemekten başka yapacak iş bulamadı.Kısa bir süre önce yeniden kulüp başkanlığına seçilen Esin Şahinbozkır, “Konu bu duruma geldikten sonra direnmemizin anlamı yok. Tebligatta ne deniliyorsa şu an onu yapacağız. Ama mücadeleden de vazgeçmeyeceğiz” demişti. Nitekim, KYK tesisleri, Defterdarlık üzerinden Milli Emlak’a geçerken KYK Başkanı Esin Şahinbozkır, orada olmak yerine, son dakikada belki kötü talihlerini yenebilirler düşüncesi ile İstanbul Defterdarı Fahrettin Özdemirci’yi ziyaret etmenin daha yararlı olabileceğini düşünmüştü. Yanında Yönetim Kurulu Üyesi Engin Domaniç ile yaptığı ziyarette İstanbul Defterdar Yardımcısı Mustafa Özdemir de hazır bulundu.
Görüşmenin ardından “Bir uzatma garantisi alamadık ama umutluyuz” diyen KYK Başkanı Şahinbozkır, şu bilgiyi paylaştı:
“Bürokratlar bize hiç ummadığımız bir ilgi gösterdi. Onlar da yaşananlardan üzüntü duyuyorlardı ama gelinen bu noktada ellerinden gelen bir şey yoktu. Çok içten davrandılar. Gerek Defterdar Fahrettin Bey, gerek yardımcısı Mustafa Bey, bu alanı bir yelken kulübü olarak yaşatmak istediklerini söylediler ve bize yol gösterdiler.”
“Gösterilen yol” Ankara’dan geçiyordu. Tek seçenek tesislerin yer aldığı alanın Milli Emlak’tan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na geçmesi, bakanlığın da kulübün kullanımına tahsis etmesiydi.Dolayısıyla Şahinbozkır, “bu iş oturmakla, yazışmakla çözülmez” düşüncesi ile hemen Ankara biletini aldı. Yarın da soluğu Ankara’da alacak, sırası ile ilgili tüm bürokratları kapı kapı dolaşarak “derdini” anlatıp “derman” arayarak üstlendiği “emanetini” korumaya ve kurtarmaya çalışacak.

Şahinbozkır, şimdi kendini “tek tabanca” cepheye sürerken, KYK’nın sporcuları, üyeleri ve emektarları merakla bu “yolculuğun” nasıl sonuçlanacağını merakla bekliyor.
        Tabi bu arada KYK’nın TYF programındaki yarışlarının akıbetinin ne olacağı, nasıl yapılacağı ya da yapılıp yapılamayacağı da henüz netlik kazanabilmiş değil.

Alıntı: Deniz Ticaret Gazetesi

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Şehir Hatları 1 yılda 50 milyon yolcu taşıdı

11 Ocak 2013

İstanbul Şehir Hatları, 2012 yılında 50 milyonu aşkın yolcu taşıdı.

Tayk/MDK Marmara Kupası Yat Yarışı

23 Ağustos 2017

Tayk/MDK Marmara Kupası Yat Yarışı 09-11 Eylül 2017 tarihlerin de yapılacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yelkenci İlan Ver

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Kechi Sailing - Uluslarası sertifikasyonlara sahip çok yapılı ve esnek kadro sistemi ile sizler için en yakın, en kolayı hedefleyen bir anlayışla akademik danışman ve uzman denizci kadrosuyla hizmetinizdeyiz.

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

Kechi Sailing - Uluslarası sertifikasyonlara sahip çok yapılı ve esnek kadro sistemi ile sizler için en yakın, en kolayı hedefleyen bir anlayışla akademik danışman ve uzman denizci kadrosuyla hizmetinizdeyiz.

BANNER

StatCounter