''Gelecek için Yelken Açıyoruz'' Bugün Marmaris'te
09 Mayıs 2022, 11:15 5

''Gelecek için Yelken Açıyoruz'' Bugün Marmaris'te

İklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla 22 Nisan'da Hopa limanından ''Gelecek için Yelken Açıyoruz'' yolculuğuna çıkan Bear Sailing Yelken Takımı, bugün Marmaris'e ulaşıyor.

 Artvin'in Hopa ilçesinden minimum karbon ayak izi hedefiyle yola çıkan Bear Sailing Yelken Takımı yolculuğunu hız kesmeden sürdürüyor. Çiğli Belediye Başkanı ve Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi Utku Gümrükçü ile 'Gelecek için yelken açıyoruz' projesi kapsamında ortaklaşa proje yürüten yelkenciler Murat Tan, Levent Çelik ve Onur Erdemir iklim değişikliğine dikkat çekmek için 22 Nisan' da yelkenli tekneyle yola çıktı. Yelkenciler hedef olarak yaklaşık 1700 deniz mili yol alıp farkındalığı Hatay'da sonlandıracak.

Marmaris Belediyesi Hopa'dan beri  taşıdıkları çam kozalaklarını ve tohumlarını teslim etmek üzere Marmariste olacak “Gelecek için Yelken Açıyoruz” ekibini karşılamak üzere saat 15:00' da tüm Marmarislileri Cumhuriyet meydanına bekliyor.

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

MISIR UNLU MEZGİT FİLETOSU

19 Ocak 2010

Kızartmak İçin Un Yumurta Riviera zeytinyağı

Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Yıldızlar Kupası FUNBOARD SLALOM Yarışları Tamamlandı.

31 Mart 2022

Türkiye Yelken Federasyonu'nun 2022 yılı Faaliyet Programı'nda yer alan TYF 2022 Yıldızlar Kupası FUNBOARD SLALOM Yarışları Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü'nün ev sahipliğinde gerçekleşti.

Training Regatta Duyurusu

06 Nisan 2022

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından organize edilen 29 Mayıs - 03 Haziran 2022 tarihleri arasında Bodrum'da düzenlenecek olan aynı zamanda 2022 Optimist Dünya Şampiyonasına hazırlık yarışı niteliğii taşıyan "TYF Training Regatta" yarışlarına geri sayım devam etmektedir.

StatCounter